kwiecień/maj 2016

W kwietniu odbyło się Walne Zgormadzenie Dolnośląskiego Klubu Kapitału, na którym zatwierdzane były sprawozdania z działalności za 2015 rok.

Spotkanie majowe Dolnośląskiego Klubu Kapitału odbyło się we wrocławskim Zoo,  w sali VIP kompleksu Afrykarium. Tym razem zostało podzielone na 2 części – rekreacyjną i wykładową.

W pierwszej części Członkowie Klubu zwiedzili wielki kompleks, w którym prezentowane są zwierzęta Czarnego Lądu – Afrykarium.

Afrykarium to unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000 l wody prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo.

Panowie wraz z małżonkami oprowadzeni zostali przez Dyrektora ogrodu zoologicznego – Radosława Ratajszczaka, który jako specjalista biolog, omówił, zaznajomił, przybliżył fakty i ciekawostki z podwodnego życia Afryki. Po prezentacji Dyrektor Zoo dołączył do spotkania DKK , uczestnicząc aktywnie w dalszej części zebrania.

W części drugiej spotkania została przeprowadzona prezentacja i wykład prof. Bogusława Fiedora pt. Ekorozwój – rozwój zrównoważony – rozwój trwały. Po zakończeniu wykładu Członkowie zadawali pytania, wygłaszali swoje opinie oraz aktywnie uczestniczyli w dyskusji.

Na zakończenie Prezydent Klubu zabrał głos, aktualizując informacje dotyczące eventów (rajd Lexusami i rejs do Oławy).

 

Po zakończeniu rozmów odbyła się towarzyska część spotkania.