Luty 2016 r.

15/02/2016

Tematyka lutowego spotkania DKK została poświęcona możliwościom inwestowania szkocką whisky. Sposoby i możliwości mnożenia kapitału omówił przedstawiciel firmy Stilnovisti.

Stilnovisti to najstarsza firma w Europie Środkowo-Wschodniej zajmująca się inwestycjami alternatywnymi. Prowadzi inwestycje dla Klientów prywatnych i instytucjonalnych w Polsce i za granicą skupiając się na aktywach takich jak: wino, whisky, samochody klasyczne. Inwestowanie w szkocką whisky single malt staje się coraz bardziej popularne. W ostatnich latach znacznie wzrosła sprzedaż szkockiej whisky. Scotch Whisky Association podaje, że tylko w pierwszym półroczu 2013 roku wartość eksportu whisky wzrosła o 11 procent w porównaniu z pierwszym półroczem roku 2012 i osiągnęła poziom prawie dwóch miliardów funtów. Prezentacja skupiła się na inwestycjach w whisky, które obecnie według ekspertów są najbezpieczniejszą i najbardziej atrakcyjną forma inwestowania w alkohol.
Podczas eventu Członkowie Klubu mieli możliwość degustacji najbardziej wykwintnych rodzajów whisky przeznaczonych jedynie dla koneserów, niedostępnych do nabycia na komercyjnym rynku alkoholowym. Prezentacja połączona z degustacją otworzyła pole do zadawania pytań oraz wyjaśniania na bieżąco kwestii dotyczących zarówno inwestycji jak i samej whisky.